Дизайн інтер'єру в стилі Прованс
Стиль прованс в інтер'єрі
Про стиль.
Підібрати для будинку або квартири дизайн інтер'єру, який поєднував би в собі затишок, комфорт і практичність, був стильним, але не претензійною - непросте завдання. Якщо помпезна класика або модний мінімалізм не надихають, можливо, хорошим рішенням стане ніжний і спокійний інтер'єр в стилі прованс. Стиль прованс, буквально означав "провінційний" і названий на честь області на півдні Франції, виник і поширився по квартирах заможних городян 18 століття. Втомившись від індустріалізації, французькі лікарі, торговці і юристи намагалися повернути атмосферу тихого і розміреного заміського життя хоча б до своїх домівок. Крім того, з поширенням революційних настроїв пишні барокові інтер'єри ставали все менш популярні і поступалися місцем більш стриманим стилям.
Матеріали.
Характерну атмосферу допоможуть створити натуральні матеріали, в першу чергу дерево, а тому числі необроблене. Один з найпоширеніших матеріалів - фарбовані дошки, їх використовують для обробки, декору або в якості підлогового покриття. Ще одна особливість Провансу - різноманітний текстиль. Тканинами, переважно натуральними, оформляють стіни і меблі, а хутряні або домоткані килими відмінно доповнюють інтер'єр. Кований метал або його імітація добре виглядають в невеликій кількості - це може бути люстра або узголів'я ліжка. Створюючи дизайн в стилі прованс, особливу увагу варто приділити фактурами, зберігши і підкресливши їх природну красу.
Меблі.
Кращий варіант - не надто вигадлива антикварні або старовинні меблі з дерева, що зберігає "сліди" використання. Нерідко меблі для інтер'єру в стилі прованс штучно состаривают, щоб додати затишку. Відмінно вписуються в інтер'єр в стилі прованс і невеликі елементи - тумбочки, низькі столики, дерев'яні скрині.
Колір.
Основним мотивом найчастіше виступає білий, або його відтінки, наприклад слонова кістка, перловий або шампань. Білі стіни і меблі доповнюють такі ж текстиль і оздоблення, а білу стелю - канонічна особливість квартири в стилі прованс. Світлі приглушені відтінки рожевого, синього, жовтого, бірюзового і, звичайно, лавандового не контрастують з білим, але доповнюють і поглиблюють його. Для розстановки акцентів використовують класичні принти - просту смужку і клітку, квіткові і рослинні мотиви.
Простір.
Перетворити міську квартиру в будиночок в селі допоможуть високі стелі і французькі вікна "в підлогу". Не варто економити простір, коли є така можливість, а якщо площа обмежена, краще зменшити кількість деталей, щоб не перевантажити інтер'єр. Ще один варіант - розташувати великі стелажі і комоди по периметру кімнати і прибрати в них все зайве.
Декор.
Мінімалізм абсолютно не властивий Провансі, а декоративні елементи часто не несуть ніякого функціонального користі. Статуетки і фігурки з кераміки, фарфору або бронзи, всілякі вази і шкатулки виглядають найбільш органічно саме в інтер'єрах в прованському стилі. Декоративний текстиль - ще одна характерна особливість такого інтер'єру. У кухні і їдальні це можуть бути тканинні серветки, а вишиті подушки і строкаті ковдри підійдуть для прикраси вітальні або спальні. Завершать ансамбль щільні об'ємні гардини з натуральних тканин, і потертий килим. Пожвавити дуже сувору кімнату допоможуть легковажні штори зі світлого тюлю в дрібну квіточку. Зупинити свій вибір на дизайні в стилі прованс варто любителям затишку, комфорту і поціновувачам простої естетики. Така квартира або будинок особливо підходить для великої родини, а трохи "полегшивши" інтер'єр можна створити тихе холостяцьке гніздечко.
Як і що ми робимо
Дизайн інтер'єрів
Будинки, квартири, комерційна нерухомість.
Архітектура
Будинки, квартири, комерційна нерухомість.
3D Візуалізація
Від 3-х до 5-ти робочих днів.
Супровід
24/7 від підписання договору до здачі об'єкта.